İptal ve İade Koşulları

İade Süreci

Almış olduğunuz ürünü kesinlikle ambalajını açmadan, kullanmadan, bozulmasına imkan vermeden teslim tarihinden itibaren (7) gün içinde iade edebilirsiniz.

Ürünü iade etmeden önce iade nedeninizi belirterek fatura numaranız ve sipariş numaranızı içeren bir e-mail ile [email protected]  adresine bilgi veriniz. Şirketimiz gönderdiğiniz e-mail veya faksı alır almaz sizinle temasa geçecek, ürünü nasıl iade edeceğiniz konusunda sizi bilgilendirecektir. Ürünle beraber adınıza kesilen fatura nüshaları da eksiksiz olarak geri gönderilmelidir. İade edilen ürün yerine bir başka ürün veya ürünün bedeli kredi kartınıza iade edilecektir.*

Ücret iadeleri, iade şartlarının yerine getirilmesi halinde 15 gün içerisinde yapılmaktadır. Taksitli alışverişlerinizin iadesinde ise bankaların belirlemiş olduğu iade gün süreci işlemektedir.* İade sebebinin almaktan vazgeçmesi gibi sebeplerden kaynaklanması durumunda;

İade sebebi müşteriden kaynaklandığından dolayı yapılacak iade nedeniyle ödenecek taşıma masrafları ve varsa banka havale / eft işlem ücretleri tarafınızdan karşılanacaktır ve sipariş tutarından düşülerek iade edilecektir.

Bu sebeplerle iade edilecek ürünlerin taşıma masrafının müşterice karşılanması gerekmektedir. Alıcı ödemeli gelen kargolar bu sebeple ya kabul edilmeyecek yada iade edilecek ücretten kargo masrafı düşülerek iade gerçekleşecektir.  Ayrıca ödemesi banka havalesi / eft ile yapılan siparişlerin iadesi durumunda, ücret iadesinde bankanın keseceği havale / eft işlem bedeli iade tutarından düşülecektir. (Eft / Havale işlem ücretleri bankalara göre değişiklik göstermekte olup ortalama 3 - 9 tl arası kesinti yapılmaktadır.)


* İade sebebinin müşterinin beğenmemesi gibi sebeplerden kaynaklanması durumunda;

Müşterinin ürünü beğenmemesi sebebiyle ürün iadesi istendiği durumlarda, ilk maddede de belirtildiği gibi ürün paketi açıldığından dolayı iade alınamayacaktır.


* Ürünün hatalı - kusurlu çıkması durumunda;

Hem müşteri memnuniyeti açısından hem de gereksiz bir iade trafiği oluşmaması açısından  tüm internet siparişleri gönderilmeden önce mutlaka kontrolden geçirilmektedir.

Siparişlerinizi teslim anında mutlaka kargo görevlisinin yanında ürünü açmalısınız ve üründe bir kusur varsa ya da taşıma esnasında bir sorun oluştuysa kargo görevlisine hemen tutanak tutturarak ürünü iade etmelisiniz.

Teslim alınıp paketi daha sonra açılan ürünlerde kargo görevlisi görevini yerine getirmiş ve ürün kusursuz olarak teslim edilmiş sayılır. Kargo görevlisinin yanında açılmayan ürünlerde daha sonra kusur bulunması halinde kusursuz olarak teslim alınmış sayılacağından ve Paketin Açılmaması şartını taşımayacağından iade alınamayacaktır.

Özellikle medikal ürünler ile gıda takviyesi ürünlerimizin teslim alınma anında mutlaka kontrol edilmesi, sorun varsa hemen tutanak tutturularak iade edilmesi gerekmektedir.


Ürünü Teslimat Anında Kontrol - Teslimat Sonrasındaki Süreç

Ürünler kargo teslimatı sırasında kapıda kontrol edilmeli ve bir sorun varsa kargo görevlisine tutanak tutturularak hemen iade edilmelidir. Gönderici tarafından hatalı, bozulmuş olarak gönderilen ürünlerin iade sürecindeki kargo masrafları gönderici tarafından karşılanmaktadır. Teslim alınıp paketi daha sonra açılan ürünlerde kargo görevlisi görevini yerine getirmiş ve ürün kusursuz olarak teslim edilmiş sayılır. Kargo teslimi kabul edilerek Paketi açılan ürünler ile paketi açılmamış olmasına rağmen kutusu zarar görmüş, yırtılmış, ezilmiş olan ürünler iade alınamamaktadır.


Taşıma Sırasında Hasar Görmüş Ürünler

Taşıma sırasında zarar görmüş ürünler teslim alınmamalı ve taşıma şirketine hasar ile ilgili bir tutanak tutturulmalıdır. Ürüne zarar vermeyecek şekilde kutuda, ambalajda olabilecek küçük eziklerden dolayı ürün iade edilmemelidir. Sipariş tarafınızdan teslim alındıktan sonra taşıma firması görevini yerine getirdiği kabul edilmiş sayılacaktır. Kabul edilmeyen ürünün hasar tutanağı tarafınızdan mağazamıza ulaştırıldıktan sonra, Mağazamız en kısa süre içinde ürünün yenisini size en sağlıklı şekilde ulaştıracaktır. 


Hatalı Ürünler

Teslimat sırasında fark edilemeyip uygulamada meydana çıkan hatalı ürünleri hatalarını belirterek fatura ve sipariş numaralarınızı içeren e-maili  [email protected] adresine e-mail gönderiniz. İade gerekçeniz uygun görülürse faturayı iade edilen ürün ile birlikte mağazamıza gönderdikten sonra hatalı ürün yenisi ile değiştirilecektir.


Cayma Hakkı ve Ücret İadesi Süreci

ALICI,sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren (7) gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde Samsun Sens Shop sitesine faks, e-mail veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün ilgili madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün Samsun Sens Shop'a gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 15 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICI tarafından karşılanır.

Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler, Üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kirlenme, kullanılma ve sair durumlar bulunan ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının kesinlikle açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

Ayrıca, tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda tüketici cayma hakkını kullanamaz.

Ödemenin kredi kartı veya benzeri bir ödeme kartı ile yapılması halinde tüketici, kartın kendi rızası dışında ve hukuka aykırı biçimde kullanıldığı gerekçesiyle ödeme işleminin iptal edilmesini talep edebilir. Bu halde, kartı çıkaran kuruluş itirazın kendisine bildirilmesinden itibaren 15 iş günü içinde ödeme tutarını tüketiciye iade eder.

Siparişin sonuçlanması durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılacaktır.